Dlaczego terapia manualna?

Terapeuta manualny przed każdym zabiegiem przeprowadza dokładne badanie, składające się z wywiadu oraz badania fizykalnego celem stwierdzenia co jest źródłem dolegliwości pacjenta i wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do leczenia. Leczenie terapią manualną jest leczeniem przyczynowym. Techniki wykorzystywane przez terapeutę manualnego mają za zadanie usunąć przyczynę aktualnych problemów pacjenta. Taki sposób leczenia jest skuteczny i pozwala na redukcję do minimum farmakoterapii (głównie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych)

Terapia manualna skraca czas leczenia. Pierwszych efektów leczenia terapią manualną można spodziewać się już w trakcie pierwszego zabiegu a kolejnych, korzystając z serii spotkań z fizjoterapeutą specjalizującym się w zakresie terapii manualnej.

Terapia manualna poprawia jakość życia. Zniesienie dolegliwości bólowych, poprawa zakresu ruchomości w stawach, poprawa siły mięśniowej, zmniejszenie nadwrażliwości struktur nerwowych pozwala na powrót do pełnej aktywności zawodowej i społecznej.