Stopy – akupresura – refleksoterapia

Nasi przodkowie poruszali się boso, ponieważ ówczesny klimat i warunki życia temu  sprzyjały. Dziś nasze stopy chronią buty, które niestety spełniają także funkcję ozdobną. Nie służy to ani naszemu zdrowiu, ani kondycji naszych stóp.

Stopy niosą nas przez całe życie, dlatego powinniśmy o nie dbać. Często jednak o tym nie pamiętamy. Nie widzimy związku między naszą kondycją a stanem stóp. przypominamy sobie o nich gdy pojawiają się problemy – stopy nas bolą , są opuchnięte, przemęczone, ciężkie, ciągle zimne lub gorące. Pojawiają się problemy z palcami, które zaczynają zachodzić na siebie a chodzenie staje się uciążliwe.

Wtedy intuicyjnie próbujemy sobie pomóc – masując, uciskając stopy lub moczymy je w wodzie i układamy wyżej. Okazuje się, że to wszystko przynosi nam ulgę.

Stopy i nogi są ściśle związane z innymi częściami ciała swoimi meridianami – drogami energetycznymi. Receptory znajdujące się na stopach mają połączenie ze wszystkimi organami. Poprzez masaż receptorów wysyłamy do narządów prawidłowe impulsy, które usprawniają ich działanie .

Zatory energii w nogach i stopach mogą być przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania naszego organizmu , mogą być przyczyną wielu dolegliwości np.: bólów głowy, żołądka, pleców, tworzenia się żylaków, miażdżycy i innych problemów zdrowotnych. Wykorzystując refleksoterapię , masując w odpowiedni sposób stopy,
możemy zlikwidować blokady ,co przynosi nam ulgę i usprawnia pracę naszego organizmu.

Refleksoterapię możemy stosować podczas leczenia farmakologicznego lub innymi metodami, może być uzupełnieniem terapii ,gdyż oczyszcza i wzmacnia organizm. Refleksoterapia nie zaszkodzi nikomu, pod warunkiem, że jest dobrze wykonywana. Często dzięki refleksoterapii można już w zarodku odkryć zachodzące w naszym organizmie zjawiska ,których następstwem mogą być mniej lub bardziej poważne problemy zdrowotne.

Refleksologia zwraca uwagę na problemy, które w wynikach badań często jeszcze nie są uchwytne. Organizm ludzki często, jeśli zareagujemy odpowiednio wcześnie, w
prawidłowy sposób pobudzając odpowiednie receptory, sam potrafi wyrównać braki energetyczne i zregenerować się. Każdy człowiek niezależnie od wieku i stanu zdrowia potrzebuje akupresury.